Na skok k sousedům (Weinviertel Tour)

Během letních prázdnin bude pravidelně každou sobotu vyrážet náš luxusní minibus MB Sprinter na atraktivní půldenní výlet k našim rakouským sousedům ve Weinviertelu.

Zkušený průvodce Vás seznámí se zajímavými místy příhraničních regionů Waldviertel (Lesní čtvrť) a Weinviertel (Vinařská čtvrť). Těšit se tak můžete na klidný a zapomenutý Waldviertel s jedinou fungující manufakturu na výrobu knoflíků z perleti v obci Felling. Následně společně navštívíme symbolické místo, které bylo po 40 let místem setkání svobodného a nesvobodného světa v nejmenším městě Rakouska, Hardeggu. Místo je známé také díky romantické zřícenině zdejšího hradu.

Poté navštívíme originální Nationalparkhaus, který je návštěvnickým centrem všech milovníků přírody NP Thayatal a místem, kde se chová kočka divoká. Z Hardeggu zamíříme do Weinviertelu (Vinařské čtvrti), krátce zastavíme v městečku Pulkau. Po obědě navštívíme zdejší raritu, totiž Blutkirche, neboli „krvavý kostel“. Následně se můžete těšit na ochutnávku na Kalvarienbergu nad nedalekou obcí Schrattenthal. Naši celodenní puť uzavřeme v jednom z nejkrásnějších měst Dolního Rakouska, Retzu.

Po krátké prohlídce historického náměstí vyjedeme až ke známému větrnému mlýnu. Náš program završíme ochutnávkou s výhledem na krásy Weinviertlu a ochutnáme BIO vína rodiny Bergmannových.

Cena 790 Kč/osoba obsahuje:

  • dopravu
  • služby průvodce/tlumočníka
  • ochutnávku celkem 6 druhů vín a regionálních specialit a originální skleničku jako dárek
  • v případě zájmu je možno doobjednat obloženou studenou mísu (Heurigenplatte za EUR 10 nebo 250 Kč/osoba) ve vinařství Bergmann/Retz

Termín: každou sobotu (VII.-VIII. 2022)
Čas: od 8:30 hod do 14:00 hod
Začátek programu: u zastávky na ul. Přemyslovců ve Znojmě

Nejbližší volné termíny:

Mgr. Lukáš David

Chcete více informací? Zavlejte mi na tel.: +420 737 449 099