Na deci k sousedům do Retzu

Poznejte jedno z nejmalebnějších měst Dolního Rakouska, Retz. Naše partnerské město je od Znojma vzdáleno necelou půlhodinu jízdy a zaujme Vás zachovalým historickým náměstím s velkým množstvím barokních plastik a úžasnou radniční kaplí/Rathauskapelle. Stavbou, která byla kdysi skutečně kostelem a radnicí v jednom.

Každou sobotu se na hlavním náměstí/Hauptplatz tohoto „hlavním městě vína“ západního Weinviertelu koná jedinečný farmářský trh, na který Vás s našim programem zveme. A pokud navíc přijmete další naše pozvání, můžete od 11:00 hod absolvovat prohlídku města a jedinečného „zážitkového sklepení“ v českém jazyce. Ta je po vzrušující cestě podzemím zakončena v místní vinotéce ochutnávkou typického Grüner Veltliner DAC.

Ve zbytku času před odjezdem můžete navštívit třeba i Muzeum jízdních kol/Fahrradmuseum v prostorách městského zámku, anebo vystoupat k dominantě města i celého okolí, funkčnímu větrnému mlýnu/Windmühle).

Program obsahuje:

  • dopravu do Retzu a zpět luxusním minibusem MB Sprinter 519 s klimatizací pro max. 20 osob
  • při příjezdu dostanete plánek města a tipy pro volný čas. V případě potřeby můžete navštívit informační centrum, kde kolegyně a kolegové hovoří česky.
  • návštěvu farmářského trhu Genuss-Markt s bohatou nabídkou regionálních producentů (pekaři, uzenáři, výrobci sýrů a jiných mléčných produktů, výrobci marmelád, prodejci koření a v neposlední řadě vinaři)
  • prohlídku “Zážitkového sklepení” v českém jazyce za zvýhodněnou skupinovou cenu (TOP výletní cíl města Retz)  
  • program neobsahuje průvodcovské služby

Termín: každou sobotu (červenec a srpen 2024)
Čas: 9.15 – 14.30 hod.
Začátek programu je u zastávky na ul. Přemyslovců ve Znojmě

REZERVACE NUTNÁ

Rezervace:

Mgr. Lukáš David

Chcete více informací? Zavolejte mi na tel.: +420 737 449 099